34.000 επισκέπτες υποδέχθηκαν το 2020 στο Κέντρο Πολιτισμού Ίδρυμα Σταύρος Νιάρχος! Φαντασμαγορικά πυροτεχνήματα, σιντριβάνια που χόρεψαν, μουσική, χορός και ο πρώτος αγώνας της χρονιάς ήταν μόνο μερικές από τις πρώτες αναμνήσεις της νέας δεκαετίας.
Λίγα λεπτά μετά την αλλαγή του χρόνου καλωσορίσαμε το 2020 τρέχοντας στον αγώνα δρόμου SNF RUN: 2020 FIRST RUN, γύρω από το Χριστουγεννιάτικο Κόσμο του Κέντρου Πολιτισμού Ίδρυμα Σταύρος Νιάρχος! Και φέτος, ο αγώνας είχε φιλανθρωπικό χαρακτήρα καθώς από την εθελοντική συμμετοχή των δρομέων, και την επιπλέον συνεισφορά του ΙΣΝ, θα ενισχυθούν μη κερδοσκοπικοί οργανισμοί που αφιερώνουν στο έργο τους σε ευάλωτα παιδιά. Οι οργανισμοί που συμμετείχαν φέτος είναι: Τα Παιδιά της Άνοιξης, Οι Άγγελοι της Χαράς και η Εταιρεία Προστασίας Ανηλίκων Πειραιά «Ο Καλός Ποιμήν».
Παράλληλα, τα Χορογραφημένα Σιντριβάνια στο Κανάλι υποδέχτηκαν και αυτά το νέο έτος με δυο νέες χορογραφίες καλώντας τους επισκέπτες να απολαύσουν ένα εντυπωσιακό θέαμα με αγαπημένες μελωδίες και πρωτότυπες υδάτινες χορογραφίες. Η βραδιά κορυφώθηκε με ένα μεγαλειώδες dj set από τον Eddie Piller, μια θρυλική φιγούρα της βρετανικής μουσικής σκηνής των τελευταίων 40 χρόνων, ο οποίος ήρθε στην Αθήνα για μια ιστορική νύχτα στο ΚΠΙΣΝ!
Την εκδήλωση και τον αγώνα "SNF RUN" παρουσίασε η Διευθύνουσα Σύμβουλος του iMEdD, Εκτελεστική Διευθύντρια των ΔΙΑΛΟΓΩΝ του ΙΣΝ και Δημοσιογράφος, Άννα-Κύνθια Μπουσδούκου. Τις ευχές τους στο πλήθος απηύθηναν το Μέλος του Διοικητικού Συμβουλίου του ΙΣΝ Γιώργος Αγουρίδης και ο Διευθύνων Σύμβουλος του ΚΠΙΣΝ Νίκος Μανωλόπουλος.
Για να δείτε τα ανεπίσημα αποτελέσματα του αγώνα "SNF RUN", πατήστε εδώ.
Ο Χριστουγεννιάτικος Κόσμος του ΚΠΙΣΝ ζωντανεύει με την αποκλειστική δωρεά του Ιδρύματος Σταύρος Νιάρχος (ΙΣΝ).
![Φωτογραφία τραβηγμένη τη νύχτα στην οποία φαίνονται βεγγαλικά στον ουρανό](/media/bteltfuu/1-new-years.jpg)
![Μια γυναίκα κρτάει ένα ντοσιέ και ένα μικρόφωνο στα χέρια της και χαμογελάει](/media/fabp3s34/3-new-years.jpg)
![Πλήθος κόσμου στέκεται στον προαύλιο χώρο που περιβάλλεται από παράλληλα κτήρια και παρακολουθούν μια γυναίκα που μιλάει στη σκηνή](/media/zhfo2obs/3a-new-years.jpg)
![Ένας άντρας στέκεται στο βήμα του Κέντρου Πολιτισμού Ίδρυμα Σταύρος Νιάρχος](/media/35bjz2ml/4-new-years.jpg)
![Ένας άντρας στέκεται στο βήμα του Κέντρου Πολιτισμού Ίδρυμα Σταύρος Νιάρχος και πίσω του υπάρχει ένα φόντο που γράφει PARTY ΠΑΡΑΜΟΝΗΣ ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑΣ ΣΤΟ ΚΠΙΣΝ](/media/ysebvend/5-new-years.jpg)
![Άνθρωποι βρίσκονται στην εκκίνηση ενός αγώνα δρόμου και μόλις ξεκίνησαν να τρέχουν](/media/rtblefax/1-run.jpg)
![Μια ομάδα ανθρώπων πανηγυρίζει στον τερματισμό του αγώνα δρόμου](/media/ax5fj23y/2-run.jpg)
![Άνθρωποι καταφτάνουν στον τερματισμό ενός αγώνα δρόμου](/media/v5qjm5up/3-run.jpg)
![Μια ομάδα ανθρώπων στέκεται μπροστά από μια τεράστια φωτεινή επιγραφή που γράφει SNF RUN 2020 FIRTS RUN για να φωτογραφιθούν](/media/tzhezfil/4-run.jpg)
![Πλήθος ανθρώπων σε εξωτερικό χώρο στον οποίο υπάρχει η γραμή τερματισμού ενός αγώνα δρόμου και ένα παγοδρόμιο](/media/zbmfo4x5/5run.jpg)
![Φωτογραφία που δείχνει μια λίμνη στο κέντρο της οποίας το συντριβάνι κάνει ένα show](/media/bmvfjcuw/6-new-years.jpg)
![Φωτογραφία που δείχνει πλήθος ανθρώπων να παρακολουθεί τα φωτορυθμικά που ξεπροβάλλουν από τα χριστουγεννιάτικα δέντρα που υπάρχουν στον χώρο](/media/oybbafam/7-new-years.jpg)
![Φωτογραφία που δείχνει χριστουγεννιάτικα στολισμένα έλατα πίσω από τα οποία φάινεται μια λίμνη και ένα παγοδρόμιο](/media/e3mlxhuz/8-new-years.jpg)
![Πλήθος ανθρώπων κοιτάζει τα χριστουγεννιάτικα στολισμένα δέντρα μπροστά από μια λίμνη](/media/avujnanp/9-new-years.jpg)
![Ένας DJ κρατάει με το ένα χέρι τα ακουστικά του στο αυτί του και με το άλλο χέρι ελέγχει την κοσνόλα](/media/vimhedwn/10-new-years.jpg)
![Φωτογραφία τραβηγμένη με drone η οποία δείχνει πλήθος ανθρώπων να παρακολουθούν μια συναυλία και τα φωτορυθμικά της σκηνής](/media/bfrprhpg/11-new-years.jpg)
![Ένα σκυλάκι φοράει χριστουγεννιάτικο κορμάκι](/media/tsxps203/12-new-years.jpg)
![Φωτογραφία τραβηγμένη το βράδυ που δείχνει μια λίμνη στο κέντρο της οποίας το συντριβάνι κάνει ένα show](/media/0hrfojm3/13-new-years.jpg)
![Μακρινή φωτογραφία που δείχνει πλήγθος κόσμου να παρακολουθεί μια συναυλία σε εξωτερικό χώρο δίπλα από δύο μεγάλα γυάλινα κτήρια](/media/pd3fjk1n/14-new-years.jpg)
![Δύο φίλοι κοιτάνε μια λίμνη και φοράνε χριστουγεννιάτικους σκούφους](/media/bd2lxezg/15-new-years.jpg)
![Φωτογραφία τραβηγμένη το βράδυ η οποία δείχνει χριστουγεννιάτικα στολισμένα δέντρα γύρω από μια λίμνη και ένα μεγάλο γυάλινο κτήριο γεμάτο κόσμο](/media/3nncsucl/16-new-years.jpg)
![NEW YEAR'S EVE: THE BIG PARTY FIREWORKS & FOUNTAINS, SNF RUN: 2020 FIRST RUN, ICE-SKATING & DANCE, EDDIE PILLER DJ SET](/media/lkllobwb/en_new-years-at-the-snfcc.jpg)