Αυτό ήταν το φετινό Vamvakou Experience Festival (VEF) που διοργανώθηκε από την Vamvakou Revival στο πλαίσιο της Πρωτοβουλίας Αναβίωσης της Βαμβακούς.
Περισσότερα από 20 διαφορετικά προγράμματα, και πάνω από 1.500 επισκέπτες βρέθηκαν στο χωριό του Πάρνωνα από την 1η έως τις 3 Ιουλίου. Φύση, πολιτισμός, αθλητισμός, ιστορία, καινοτομία, γαστρονομία, δημιουργία. Ο τόπος προσφέρει όλα τα ερεθίσματα, και ήμασταν όλοι εκεί για να τα δεχθούμε.
O Coach Παναγιώτης Γιαννάκης και CEO της ΑΜΚΕ Γήπεδο Ζωής, η ομάδα του Κέντρου Πολιτισμού Ίδρυμα Σταύρος Νιάρχος (ΚΠΙΣΝ), οι Gadjo Dilo, η Κατερίνα Βρανά, το Όρος Ensemble, το Istorima, οι γυναίκες του Γυναικείου Συνεταιρισμού Βαμβακούς «Η Βαμβακιά» και πολλοί πολλοί ακόμα συνεργάστηκαν για ένα πρόγραμμα γεμάτο νέες εμπειρίες στο τοπίο του Πάρνωνα.
Βρείτε εδώ περισσότερες πληροφορίες για το φετινό φεστιβάλ και ανανεώστε το ραντεβού σας για την επόμενη χρονιά!
* Το Vamvakou Experience Festival (VEF) εντάσσεται στην πρωτοβουλία Αναβίωσης της Βαμβακούς που υλοποιείται από τη Vamvakou Revival με την αποκλειστική υποστήριξη του Ιδρύματος Σταύρος Νιάρχος (ΙΣΝ).
![Ένας προπονητής μαθαίνει μπάσκετ σε ένα μικρό αγοράκι](/media/tlidtkk4/2-vef_22_selection_1.jpg)
![Ένας άντρας γράφει σε μια μπλούζα](/media/5ezn115w/3-vef_22_selection_9.jpg)
![Πέντε παιδιά παρακολουθούν ένα εκπαιδευτικό πρόγραμμα και ένα αγοράκι σηκώνει το χέρι του](/media/2xhf43xb/4-vef_22_selection_11.jpg)
![Μια γυναίκα πάνω στη σκηνή κάθεται σε μια καρέκλα και μιλάει στο κοινό](/media/xn4bmdnq/5-vef_22_selection_47-3.jpg)
![Ένα μικρό αγόρι φτιάχνει το δικό του Lego](/media/vrdgninw/6-vef_22_selection_14.jpg)
![Ένας άντρας κάνει ένα πείραμα φυσικής με μια νεαρή κοπέλα](/media/3p0cwbbz/7-vef_22_selection_47-4.jpg)
![Μια κοπέλα κοιτάει το κεραμικό μπολάκι που ζωγράφισε](/media/fihi13hb/8-vef_22_selection_18.jpg)
![Πλήθος μαθητών παρατηρούν τις φωτογραφίες που τους δείχνουν οι υπεύθυνοι του Vamvakou Experience Festival 2022](/media/l0yn5zxz/9-vef_22_selection_53crop.jpg)
![Τρεις άντρες κάθονται μαζί και παίζουν μουσικά όργανα](/media/zgyfzcfh/10-vef_22_selection_42.jpg)
![Μια γυναίκα στέκεται όρθια μπροστά από το μικρόφωνο γελώντας και χτυπώντας παλαμάκια και πίσω της είναι τρεις άντρες με μουσικά όργανα](/media/zzbbbqmk/11-vef_22_selection_47-5.jpg)
![Μια ομάδα νέων φοράει παραδοσιακές στολές και χορεύουν παραδοσιακό χορό](/media/bi3byp31/12-vef_22_selection_28.jpg)