![](/media/vsxbxfsb/organic_post_static.jpg?width=350&quality=70&rnd=133107299947100000 1w,/media/vsxbxfsb/organic_post_static.jpg?width=550&quality=70&rnd=133107299947100000 320w,/media/vsxbxfsb/organic_post_static.jpg?width=740&quality=70&rnd=133107299947100000 576w,/media/vsxbxfsb/organic_post_static.jpg?width=870&quality=70&rnd=133107299947100000 768w,/media/vsxbxfsb/organic_post_static.jpg?width=980&quality=70&rnd=133107299947100000 992w,/media/vsxbxfsb/organic_post_static.jpg?width=750&quality=70&rnd=133107299947100000 1280w,/media/vsxbxfsb/organic_post_static.jpg?width=980&quality=70&rnd=133107299947100000 1920w)
Tο πρόγραμμα έχει σχεδιαστεί σε συνεργασία με επαγγελματίες βιομηχανιών τροφίμων και εξειδικευμένους επιστήμονες του χώρου από ελληνικά πανεπιστήμια και από το πανεπιστήμιο Rutgers των Η.Π.Α., προσφέροντας θεματικές, όπως παγκόσμιο σύστημα διατροφής και τάσεις, διαχείριση ποιότητας και ασφάλειας τροφίμων, ανάπτυξη νέων προϊόντων, κ.ά. Το πρόγραμμα θα ολοκληρωθεί με ένα βιωματικό εκπαιδευτικό τριήμερο που θα πραγματοποιηθεί στη Βαμβακού Λακωνίας, σε συνεργασία με τον οργανισμό Vamvakou Revival.
Η πρωτοβουλία εντάσσεται στο πλαίσιο του προγράμματος «Νέα Γεωργία για τη Νέα Γενιά» του Πανεπιστημίου Rutgers που υλοποιείται σε συνεργασία με το Γεωπονικό Πανεπιστήμιο Αθηνών και την Αμερικανική Γεωργική Σχολή, με την ιδρυτική δωρεά το ΙΣΝ, με σκοπό τη δημιουργία ευκαιριών απασχόλησης και επιχειρηματικότητας για τους νέους στον αγροδιατροφικό τομέα στην Ελλάδα.
Δήλωσε συμμετοχή εδώ.