Έναρξη του 2ου Διεθνούς Φεστιβάλ Εκκλησιαστικού Οργάνου «ΑΝΩ» στη Σύρο, με την Υποστήριξη του ΙΣΝ
07 Αυγ, 2018
![](/media/yiwphqu5/ano.jpg?width=350&quality=70&rnd=133107563535170000 1w,/media/yiwphqu5/ano.jpg?width=550&quality=70&rnd=133107563535170000 320w,/media/yiwphqu5/ano.jpg?width=740&quality=70&rnd=133107563535170000 576w,/media/yiwphqu5/ano.jpg?width=870&quality=70&rnd=133107563535170000 768w,/media/yiwphqu5/ano.jpg?width=980&quality=70&rnd=133107563535170000 992w,/media/yiwphqu5/ano.jpg?width=750&quality=70&rnd=133107563535170000 1280w,/media/yiwphqu5/ano.jpg?width=980&quality=70&rnd=133107563535170000 1920w)
Από τις 20 έως τις 26 Αυγούστου, 2018, πραγματοποιείται το 2ο Διεθνές Φεστιβάλ Εκκλησιαστικού Οργάνου «ΑΝΩ» στον Καθεδρικό Ναό του Αγίου Γεωργίου στην Άνω Σύρο.
Το φετινό πρόγραμμα περιλαμβάνει, μεταξύ άλλων, συναυλίες, ομιλίες, και ξεναγήσεις στον μεσαιωνικό οικισμό της Άνω Σύρου. Παράλληλα, στο πλαίσιο των εκδηλώσεων του φεστιβάλ και σε συνεργασία με την Πρεσβεία της Πολωνικής Δημοκρατίας στην Αθήνα, θα πραγματοποιηθεί έκθεση φωτογραφίας, με τίτλο «About Polska». Μέσα από το φωτογραφικό υλικό της έκθεσης παρουσιάζεται η σύγχρονη εικόνα της Πολωνίας, οι φυσικές της ομορφιές και τα μνημεία παγκόσμιας πολιτιστικής κληρονομιάς της UNESCO που βρίσκονται εντός των συνόρων της.
Οι συναυλίες και οι παράλληλες εκδηλώσεις του φεστιβάλ πραγματοποιούνται με ελεύθερη είσοδο με την υποστήριξη του Ιδρύματος Σταύρος Νιάρχος.
Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το Φεστιβάλ Εκκλησιαστικού Οργάνου «ΑΝΩ» δείτε εδώ.